Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

"Przyroda wiosną budzi się do życia" - projekt edukacyjny klas I - III

W piątek 16 marca br. uczniowie klas I-III SP w Stęszewie zakończyli realizację wiosennego projektu „Przyroda wiosną budzi się do życia”. Jak co roku uczniowie powitali wiosnę kolorowo i radośnie, choć tym razem bez głośnego pochodu ulicami miasta Stęszewa, gdyż pogoda temu nie sprzyjała.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego z elementami wiedzy o Irlandii

W dniu 16 marca br. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego z elementami wiedzy o Irlandii. Wzięli w nim udział najlepsi uczniowie z całej gminy. Musieli oni wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu języka, ale również wiadomościami o krajach anglojęzycznych.

Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni

W środę 14 marca uczniowie klasy 4d wybrali się na wycieczkę klasową do "Laboratorium Wyobraźni" przy Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza. Uczniowie odbyli tam tematyczne zajęcia laboratoryjne z dziedziny fizyki, chemii, biologii, robotyki. Brali udział w eksperymentach i badaniach, rozwiązywali łamigłówki, zagadki logiczno-matematyczne.

Spotkanie z ratownikiem WOPR i pokaz udzielania pierwszej pomocy

W szkole w trakcie spotkania z ratownikiem WOPR  został zorganizowany pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wzięli w nim udział uczniowie klasy V. Zapoznali się oni z technikami ratowania życia ludzi w razie nagłego wypadku.

Konkurs "Wiosenne przebudzenie" - etap szkolny

W dniu 14 marca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap XVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Wzięło w nim udział 43 uczestników. Uczniowie pięknie zaprezentowali utwory najbardziej znanych polskich poetów, a nawet napisane przez siebie na tę okoliczność wiersze. (Wyniki zamieszczono w zakładce - Konkursy)

Jump Arena - 9 marca 2018r. Poznań

W piątek 9 marca nauczyciele wychowania fizycznego - Joanna Mydlak, Joanna Nowak i Andrzej Bartoszewicz zoorganizowali dla uczniów wyjazd do "Jump Areny" w Poznaniu.  Uczniowie korzystali z ścieżek akrobatycznych, basenu z belką do walk gladiatorskich oraz slacklinem, areny z kwadratowymi trampolinami, ekstremalnego toru przeszkód, lin do wspinaczki, skośnych trampolin oraz strefy sportowej.

Dzień Kobiet - "Wybory Damy w Klasie 4d"

W piątek 9 marca w klasie 4d odbył się klasowy "Dzień Kobiet".  Chłopcy przeprowadzili "Wybory Damy klasy 4d".  Pierwsze miejsce i tytuł "Damy klasowej" zdobyła Julia Hubner, II miejsce Michalina Lulkiewicz i III miejsce Amelia Witkowska.

 

Konkurs "Ekspert Prawa Szkolnego"

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs "Ekspert Prawa Szkolnego". W kategorii klas III zwyciężyli Julia Antonowicz  z klasy 3c oraz Tomasz Woroch z klasy 3a. W kategorii klas IV zwyciężyła Nina Szumnarska z klasy 4d natomiast w kategorii klas V najlepsze były Julia Koprucka z klasy 5a oraz Zofia Gryczyńska z klasy 5c. Organizatorem konkursu była Joanna Mydlak-nauczyciel wychowania fizycznego.

Spotkanie z dyplomowanym ratownikiem medycznym

W środę 7 lutego w klasie 4d odbyło się spotkanie z dyplomowanym ratownikiem medycznym. Spotkanie miało na celu pokaz instruktażowy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz  pogadankę o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Balik noworoczny klas I - III

Przed feriami uczniowie klas I - III bawili się na baliku noworocznym zorganizowanym przez RSU. Chętnie brali udział w konkursach oraz zabawach tanecznych.