Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

***

WSZYSTKIE INFORMACJE O PRZETARGU NA ZAKUP I DOSTAWĘ ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH NA ŻYWIENIE DZIECI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STĘSZEWIE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE - INFORMACJE

***

Akcja ubezpieczenia uczniów w szkole została zakończona. ​

W przypadku chęci ubezpieczenia dziecka w takim zakresie jak jest w szkole

proszę o kontakt z agentem Anną Górną 508 161 621

Obchody z okazji 100-lecia niepodległości Polski

W dniu dzisiejszym z okazji 100-lecia niepodległości odbył się uroczysty apel dla wszystkich uczniów. Wziął w nim udział także Burmistrz Gminy Stęszew pan Włodzimierz Pinczak. Uczniowie przedstawili wspaniały program artystyczny, a dyrektor szkoły pani Karolina Róg zwróciła uwagę na takie cechy jak miłość do Ojczyzny, patriotyzm, duma z Polski. Po apelu przedstawiciele klas wraz z zaproszonymi goścmi i nauczycielami złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym pamięci mieszkańców walczących w powstaniu wielkopolskim, pomordowanych przez hitlerowców i poległych na frontach II wojny światowej.

RSU z wizytą na grobach

7 listopada br. reprezentanci Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Lidią Niciecką odwiedzili groby poległych w lesie w Dębienku w czasie II Wojny Światowej oraz pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Stęszewie.

Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

W czwartek 8 listopada 2018r. w hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół gminy Stęszew. W kategorii chłopców reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal, natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Strykowa. Złota stęszewska drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Szafrański Oliwier, Nowak Jakub, Dymek Dawid, Czekała Franciszek, Sworek Mariusz, Molicki Igor, Krzywosądzki Dominik, Bławat Bartosz, Kociemba Karol, Płócienniczak Maurycy. Wkrótce reprezentacja hokeistów będzie walczyła w Półfinale Powiatu w Paczkowie. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego

31 października 2018r. w Kórniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji końcowej zajęła wysokie 5 miejsce-na 14 szkół startujących w zawodach. Stęszewska drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Czajkowska (klasa 5e), Aleksander Ratajczak (klasa 5a), Franciszek Stachecki (klasa 3b) oraz Tomasz Woroch (klasa 4a). Młodym szachistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

II etap XIX edycji Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku

Stęszewska reprezentacja piłkarzy klas IV po wygranym I etapie  rozgrywek XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku U-10 M wyjechała na kolejne zawody do Poznania. Tym razem  nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywali zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju. Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Bugajewski, Piotr Gauden, Mateusz Koch, Nikodem Krystkowiak, Oliwier Kurzawa, Kacper Marczyński, Marcel Mendel, Paweł Szymkowiak, Kacper Śliwiński, Antoni Tkaczyk. GRATULUJEMY!

XIX edycja Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku U 12

26 października 2018r. w Plewiskach odbył się I etap XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku U-12 M. Piłkarze naszej szkoły zajęli III miejsce. Najwięcej bramek zdobył Igor Jopek z klasy 5d. Szkołę reprezentowali: Igor Jopek, Krzysztof Jęczmionka, Wojtek Pawlak, Nikodem Lemkowski, Filip Majorczyk, Tymoteusz Weigelt, Adam Szyfter, Bartosz Jędroszyk, Szymon Kubicki, Alex Potocki.

GRATULUJEMY!

Korowód Świętych

29 października 2018 r. po raz czwarty przygotowaliśmy Korowód Świętych w tym roku pod hasłem „Poznaj moc świętych”.  W asyście radiowozu policyjnego i  strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie wyruszyliśmy spod sanktuarium o godz. 16. 30 prowadzeni przez skocznie grającą Kapelę Dudziarską Koźlary oraz harcerzy z pochodniami.  Przemaszerowaliśmy ulicami Kościańską, Laskową, Szpitalną przez plac Kościuszki  i uliczkę dr. Białego, aby zatrzymać się tradycyjne na chwilę na Rynku.

Wizyta w Sądzie klas piątych

W ramach rozwijania świadomości prawnej w dniu 26. 10. 2018 r. uczniowie 5d i 5f wraz z opiekunami: Arleta Stankowska, Karina Napierkowska – Pietrzak , Wojciech Patalas. Podwiedzili Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. Podczas wizyty spotkali się z Panem Sędzią Sądu Rejonowego Emilem Ode, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył historię sądu. Wysłuchali również Pani Sędzi Sądu Rejonowego Aliny Radny, która zapoznała dzieci z ich prawami i obowiązkami oraz zachowaniami, które mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Anna Jóskowiak – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp., która omówiła temat cyberprzemocy. Na koniec pobytu uczniami zaopiekowała się Pani Sędzia Sądu rejonowego Joanna Harazin, która pokazała dzieciom wiele ciekawych miejsc dostępnych tylko osobom korzystającym z usług sądu. Jednym z nich był Wydział Ksiąg Wieczystych, gdzie zobaczyli zobaczyli księgę wieczystą o numerze 1 orazk sięgi wieczyste z XIX wieku.

"Czary mary okulary" - wolontariat

Jesteście wspaniali ! Przez tydzień udało się zebrać 123 pary okularów, a w akcji wzięło udział tylko 40 uczniów klas I - V. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Szczególne podziękowania należą się uczniowi klasy 2d Jakubowi Tondrowi, który przyniósł aż 22 pary.

Wycieczka kl. 3a i 3b do Niku Bowling

26 października uczniowie klas: 3a i 3b z wychowawcami udali się na wycieczkę do Niku Bowling do Poznania. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołów klasowych. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.