#CodeWeek2022 – Europejski Tydzień Programowania

Coraz więcej treści znajduje się w sieci, a doświadczenie ze zdalnym nauczaniem też nie pozostało bez refleksji. Technologie, kiedyś przedstawiane w literaturze i filmach science fiction, wykorzystujemy tu i teraz. Od 8 do 23 października 2022 r. trwa 10. edycja #CodeWeek. Celem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Dlatego też uczniowie klas 5 pod kierownictwem pana Wojciecha Patalasa, podczas zajęć kółka z programowania, uczą się jak tworzyć swoje pierwsze aplikacje - programy i gry -  na swo telefon. Poznają język programowania python poprzez aplikację scratch. Uczniowie uczą się podczas zajęć opracowywania własnych algorytmów, ćwiczą jak zastosować logikę w programowaniu.

Najważniejsze jednak, że sprawia im to dużo radości i pozwala wykorzystać telefony nie tylko do zabawy, ale także nauki.