Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W naszej szkole realizujemy projekt „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″. Celem programu jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do nowości czytelniczych, lektur szkolnych, a także książek historycznych poświęconych m.in. historii Polski XX wieku.

W  roku 2023 w ramach NPRCZ otrzymaliśmy dofinansowanie na kwotę 15 000 zł (12 000 zł to dotacja z budżetu państwa, 3000 zł to wkład własny). W ramach dotacji zakupiliśmy do szkolnych bibliotek (ul. Szkolna i ul. Poznańska)  584 książki, drukarkę EPSON L3251 oraz książki przeznaczone na nagrody dla naszych czytelników.

Podczas trwania programu (29 maja 2023 do 21 czerwca 2024) uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych projektach edukacyjnych i wydarzeniach promujących czytanie. Każdy czytelnik znajdzie na naszych półkach coś dla siebie: powieści obyczajowe, fantastykę, kryminały, biografie, literaturę faktu, lektury szkolne, komiksy, mangi oraz literaturę popularnonaukową.

Poniżej publikujemy listy zakupionych książek w ramach NPRCZ.