Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości

Dnia 21 marca 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Niezapominajka” rozwiesiło na szkolnych korytarzach  wykonane przez uczniów i wolontariuszy  motyle, aby przypomnieć o Dniu Motyla – Dniu Wrażliwości. Tego dnia 20 wolontariuszy wzięło udział w akcji organizowanej przez Motyli Wolontariat z Hospicjum Palium pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. Najpierw przy Urzędzie Miasta Poznania robiliśmy motyle skrzydła z balonów, a później idąc w kierunku Placu Wolności rozdawaliśmy je przekonując spotkanych ludzi, że pomaganie jest bardzo proste, dające radość i może przybierać bardzo różne formy. Na Placu Wolności świętowanie rozpoczęło się paradą, którą poprowadziła Orkiestra Vivat, aby później wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Tak  zarażać wszystkich radością i entuzjazmem oraz zachęcać do pomagania innym. Z wyjazdu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni entuzjazmu.