Memoriał Urszuli Marciniak

5 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Finału Memoriału Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, który odbędzie się 24 marca na wydziale matematyki w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacyjnego, który odbywa się dla uczniów w szkole, a w przypadku uczestników dorosłych online oraz z Finału Memoriału, który odbędzie się na wydziale UAM w Poznaniu.

Do finału na skutek ciężkich eliminacji dostali się: Aleksander Ratajczak, Małgorzata Łukowska oraz Ewa Bąk.

O wynikach finału poinformujemy wkrótce